Kontaktai

VšĮ "Technopolis"
Europos pr. 121
LT-46339, Kaunas

Administracija
Tel.: 8-37-331556
Faks.: 8-37-211382
El. p. info@technopolis.lt

Vartotojų įtraukimas – čia ir dabar

     MB „Inotechas“ jauna, perspektyvi informacinių technologijų sprendimus siūlanti įmonė. Pradėjo verslą su idėja, kuriai sprendimo ieškota pakankamai ilgai. Pirmiausia savo verslo idėja du įkūrėjai Aurimas Gilius ir Tomas Bulovas pristatė pirmame „Inovatyvaus verslo kūrimo skatinimas“ projekto etape, kurio metu komisija įvertino kaip potencialią idėją kurti verslą. Įmonė veiklą pradėjo vystyti nuo 2014 m. liepos 1 d. ir šiai dienai ne tik sukūrė produktą, bet ir toliau ieško inovatyvių, technologinių sprendimų, kurie padėtų spręsti atitinkamas problemas.

     Inovatyvus įmonės produktas – internetinė sistema, kuri leis įtraukti vartotojus į produkto sprendimus. Įmonėms tai įrankis, kuriame sutelkta vartotojų kritinė masė, o įmonė turi galimybę pasitikrinti aktualius klausimus su norimu vartotojų segmentu. Procesas atrodo gana paprastas. Įmonė registruojasi sistemoje, užpildo užduoties formą ir identifikuoja kritinę grupę, kuri gaus parengtą užduotį, tuo tarpu vartotojas registruojasi atsakinėdamas į pakankamai platų klausimyną, kuris leidžia detaliai identifikuoti vartotoją. Šio proceso esmė, įmonė mažiausiai kaštais gali atlikti apklausą norimos vartotojo grupės ir taip atlikti pirminį rinkos tyrimą. Tiesa, šiai dienai tai gana neįprastas modelis, todėl labai nemažai reikia rinkodarinių sprendimų siekiant pritraukti vartotojus registruotis į sistemą, o įmones išbandyti sistemą.

     Tomas Bulovas, vienas iš įmonės įkūrėjų mano, kad: „Tokie projektai, kaip „Inoveks“ sukuria aplinką, kurioje verslas vystosi sparčiausiai. Naudingos ne tik konsultacijos bet ir inkubavimo paslaugos, infrastruktūra, kuria leidžiama naudotis projekto dalyviams. Taip įprastose ofiso patalpose galima pasidaryti svarbius verslo susitikimus. Tiek Aleksandro Stulginskio universitetas tiek mokslo ir technologijų parkas „Technopolis“ yra itin teigiama aplinka verslo vystymui ne tik su savo infrastruktūra, bet ir su ryšiais, verslo renginiais. Šiuo atveju mūsų įmonei projektas padėjo sparčiau priimti sprendimus ir daug sparčiau vystyti patį produktą. Kvalifikuota mentorių komanda sugebėdavo padėti rasti atsakymus į bet kokias iškilusias problemas, o tai jaunai ir nepatyrusiai įmonei yra labai daug. Todėl visiems startuoliams siūlyčiau ne „virti“ savo sultyse, o ieškoti galimybių kaip sparčiau galima plėtoti savo verslą.“

      MB „Inotechas“ kuriamas unikalus vartotojų įtraukimo į įmonės sprendimus procesas, susilaukė nemažai bendraminčių dėmesio ir jau numato tobulinimo kryptis. Šiuo metu įkūrėjai intensyviai dirba prie produkto komercializavimo proceso, ieško optimaliausių sprendimų ir naudingiausių tiek vartotojui tiek įmonei, kuri bus šios paslaugos pirkėja.

      Projektas „Inovatyvus verslo kūrimo skatinimas“ vyko nuo 2014 m. sausio 1 d. iki 2015 m. spalio 30 d. Pirmajame projekto etape buvo atrenkami potencialių idėjų autoriai, kurie turėjo aukštą motyvaciją steigti ir vystyti savo verslą. Antrajame etape įmonių atstovai, idėjų autoriai intensyviai dirbo kartu su projekto mentoriais iš Aleksandro Stulginskio universiteto ir VšĮ „Technopolis“. Konsultacijų metu buvo pateikiama konstruktyvi pagalba įmonės atstovams iškylančiais klausimais bei formuojami kiti verslo vystymo įgūdžiai.

 

 

 

 

Aleksandro Stulginskio universitetas