„Technopolio“ apyvarta Lietuvoje pernai – 7,97 mln. Eur

2015 m. Suomijos NT investicijų ir valdymo įmonių grupės „Technopolis“ Lietuvoje valdomų įmonių konsoliduota apyvarta siekė 7,97 mln. Eur. Palyginti su 2014 m., ji augo 1,38 proc. Be to, EBITDA didėjo 3,09 proc., ir siekė 5,18 mln. Eur.

Bendrovė šiuo metu Lietuvoje valdo penkias įmones: „Technopolis Lietuva“, „Domestas“, „Urban Housing“, „Gama projektai“, ir „Delta biurai“.

„Praėję metai patvirtino, kad Lietuvos patrauklumas tarptautinių investuotojų akyse, aktyviai augęs pastaruosius kelerius metus, ir toliau didėja. Tai rodo ir aktyvi tarptautinių kompanijų plėtra Vilniuje. Todėl natūralu, kad bendras „Technopolio“ Lietuvoje valdomų patalpų užimtumas praėjusių metų pabaigoje buvo 100 proc., nors paklausa buvo gerokai didesnė. Pernai metai taip pat buvo palankūs dėl rinkoje esančio didelio biurų patalpų užimtumo ir mažos konkurencijos, tuo tarpu kitose šalyse, ypač Suomijoje, nuolat buvo juntama didelė vystytojų konkurencija“, – teigė „Technopolis Lietuva“ generalinė direktorė Lina Paukštė.

Vertinant grupės mastu, būtent Baltijos šalyse pernai buvo matomas sparčiausias augimas. Praėjusiais metais „Technopolio“ šiame regione valdomų įmonių konsoliduota apyvarta siekė 26,8 mln. Eur, tai yra 7,63 proc. daugiau nei ankstesniais metais. Tuo tarptu kitose šalyse ir regionuose, kuriuose „Technopolis“ vysto veiklą, augimas siekė nuo 5,39 proc. (Suomija) iki 3,1 proc. (Norvegijoje).

 

„Deltoje“ – 100 darbo vietų mažoms įmonėms

Pernai „Technopolis“ nusprendė aktyvią plėtrą vykdyti ir Vilniuje. Prieš metus pradėtos projekto „Delta“ statybos, į kurį pernai investuota 11 mln. Eur, šiemet numatyta investuoti dar 24,38 mln. Eur. „Delta“ projektą sudaro du devynių aukštų administraciniai pastatai, kurių bendras nuomojamas plotas – 21.600 kv. m.

Įdomu tai, kad projektas „Delta“ nuo kitų „Technopolio“ valdomų projektų Vilniuje gerokai skirsis. Šiuo metu „Technopolio“ biurų miestelyje veiklą plėtoja daugiausia didžiosios tarptautinės įmonės. Tuo tarpu naujuose biuruose planuojama daugiau dėmesio skirti smulkaus ir vidutinio dydžio įmonėms.

Planuojama, kad viename iš „Delta“ pastatų atskiras aukštas bus skirtas itin mažoms įmonėms. Specialiai suformuotoje mažų verslų darbo erdvėje įsikurs ir veiklą vystys įmonės, kuriose dirba 1-5 žmonės. Iš viso jiems bus skirta apie 100 darbo vietų.

Du nauji projekto „Delta“ biurų pastatai duris atvers jau šių metų pabaigoje.

 

Augimą užtikrins užsienio investicijų skatinimas

Analizuojant šiuos ir ateinančius metus, pastebima, kad šiemet sostinėje gerokai didesnė biurų pasiūla, tad vystytojams gali kilti iššūkių naujus objektus užpildyti nuomininkais. Vertinant plėtrą ilguoju laikotarpiu matoma ir kita problema.

„Lietuva, iki šiol esanti patraukli užsienio investuotojams, artimiausiu metu gali prarasti savo konkurencingumą, jei neišspręs klausimų, susijusių su palankesnės aplinkos užsienio investicijoms sukūrimu. Šiuo metu aktualu valstybės politiką nukreipti į talentų pritraukimą ir sugrąžinimą, peržiūrėti mokestinę aplinką, užtikrinti lankstesnį darbo santykių reguliavimą bei mažinti biurokratinę sistemą.

Lietuvai užtikrinus tarptautinių kompanijų plėtrą, vystytojai, nepaisant didelės pasiūlos, ateityje konkuruos ne kaina, o efektyviais, pridėtinę vertę kuriančiais biurų infrastruktūros sprendimais. Tai užtikrins ir bendrą kokybės standartų augimą biurų rinkoje“, – teigė „Technopolis Lietuva“ generalinė direktorė L.Paukštė.

„Technopolio“ biurų miestelyje esantys pastatai – „Alfa“, „Beta“, „Gama“ („Beta“ – du pastatai) pirmieji Lietuvoje praėjusių pabaigoje gavo LEED Gold sertifikatą. Kartu su BREEAM tai yra vienas labiausiai pasaulyje vertinamų žaliųjų pastatų sertifikatų.

Apie Suomijos „Technopolį“: „Technopolis“ – tarptautinė Helsinkio NASDAQ OMX biržoje kotiruojama NT investicijų ir valdymo įmonių grupė Suomijoje, Norvegijoje, Estijoje, Rusijoje ir Lietuvoje valdanti 20 verslo parkų bei 120 pastatų juose. Valdomų biurų patalpų plotas siekia 740.000 kv.m., juose šiuo metu dirba apie 47.000 darbuotojų. 2015 m. įmonė gavo 170,6 mln. eurų pajamų, EBITDA siekė 93 mln. eurų.

 

Apie „Technopolio“ biurus Lietuvoje: 2016 m. „Technopolis“ Lietuvoje valdys 6 biurų pastatus. Biurų miestelyje šiuo metu įsikūrę: SEB bankas, „Western Union Processing Lithuania“, „CSC Baltic“, „Barclays Group Operations Limited“ Lietuvos filialas ir kitos bendrovės.

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Liubovė Zaiceva

UAB „PR House“

K. Čiurlionio 8, Vilnius, LT – 03104.

M: +370 685 83084

E: liubove@prhouse.lt